Prší
Pravidla hry Prší

Prší

Popis

Zápas se hraje na tři kola. Herní kolo končí, zbaví-li se jeden z hráčů všech karet. Soupeř dostane trestné body za zbylé karty v ruce. Vítězem je ten hráč, jehož součet trestných bodů za tři kola je nižší. Pravidla: každému hráči jsou vylosovány čtyři karty a jedna karta doprostřed stolu. Zbytek balíku tvoří talón, ze kterého hráči dobírají list. Hráč, který je na tahu smí odhodit buď kartu vyložené barvy nebo kartu stejné číselné hodnoty. Nemůže-li nebo nechce-li hráč odhodit kartu, musí vzít kartu z talónu. Svršek lze odhodit na kteroukoliv barvu a hráč určí, jakou barvu představuje pro dalšího hráče. Odhodí-li hráč sedmu, následující hráč musí odhodit také sedmu. Pokud nemá, musí si z talónu vzít 2 karty násobené počtem sedmiček odhozených po sobě. Odhodí-li hráč eso, následující hráč stojí, tj. vynechá jeden tah. Vítězem je ten, kdo se jako první zbaví všech karet.

Bodování

Na konci každého kola se poraženému hráči sečtou trestné body jednotlivých karet, které mu zbyly v ruce. Zápas vyhraje ten hráč, jehož součet trestných bodů za tři kola je nižší.

Název karty Sedmička Osmička Devítka Desítka Trestné body 7 8 9 10 ObrázekNázev karty Spodek Svršek Král Eso Trestné body 2 3 4 11 Obrázek


Název karty Sedmička Osmička Devítka Desítka Trestné body 7 8 9 10 ObrázekNázev karty Spodek Svršek Král Eso Trestné body 2 3 4 11 Obrázek

Hospodské prší

Pravidla jsou stejná jako u normální prší, jenom zelený král - hráč bere 4, nedá se přebít sedmou, desítka - obracíš směr hry (když hrajete jenom 2, tak hraješ znovu) a spodkem určujete hodnotu (napřiklad řeknete esa, a dokud tam někdo nehodí eso, tak tam nemůžee hodit nic jinýho a musíte brát).


Stránky vznikly s podporou půjčky na OP a půjčky bez registru ihned. Děkujeme