Žolíky
Pravidla hry 

Tuto hru musí hrát minimálně 2 lidé, maximum je omezeno počtem karet, ale víc než 6 hráčů by hrát nemuselo, jen to zdržuje hru. Potřebujete k tomu normální karty 108ks včetně 4 žolíků. Pro ucelenost tu uvádím sled karet: 2,3,4,5,6,7,8,9,10,J,Q,K,A + Joker (nahrazuje libovolnou kartu) A může bát použito i jako jednička, tedy před dvojkou.

Princip:Každý hráč dostane 12 karet, jen ten který začíná dostane 13 karet. První člověk snímá, koukne se na první 3 karty, a pokud mezi nimi je žolík, tak si ho veme a o tolik karet potom dostane míň. Další co hraje po něm rozdává, a ten co jde po rozdávajícím, ten má 13 karet. Po každé ukončené hře se to posune o jedno místo. První hráč vyhazuje kartu, která se mu nejmíň hodí, další si veme kartu z paklu, podívá se na ní, pokud se mu hodí, vez,me si jí a některou svou jinou kartu dá na odkládací hromádku. Další hráči po řadě učiní totéž. Nyní je třeba, aby si hráči domluvili určité číslo, třeba 42, to znamená, že můžete vyložit vyložit jen trojici (samozřejmě i pětici...), jejíž součet je vyšší než 42 + karty to musí být stejné nebo jdoucí po sobě. Počítá se to jednoduše. Vysoká karty (K,Q,J,A) jsou za deset ostatní podle jejich hodnoty (5-ka je za 5 bodů). Ještě je dobré udat si, kolik kol na začátku se nesmí vykládat (ideál je např.:3) Pokud má hráč vyložené například 3x J, já jsem na řadě, můžu mu tam nějaké Jčko vložit. Musím však mít už také vyloženo a splněn domluvený limit (v našem případě 42)

Konec hry: Hráč, který umístí všechny karty z ruky do karetních kombinací na stole vyhrává. Ostatní hráči získávají tolik trestných bodů, kolik karet jim zbývá v ruce. Pokud vám zbyde poslední karta, můžete s ní uzavřít balíček = jakoby jí vyhodíte.


Stránky vznikly s podporou půjčky na OP a půjčky bez registru ihned. Děkujeme